نخستین آزمون جامع آبکاری
نخستین آزمون جامع آبکاری


آزمون آبکاری درجه ۳ (تکنسین آبکاری) برای نخستین بار در کشور، در مرکز آموزش مهارت‌های پیشرفته جهاد دانشگاهی صنعتی شریف و با همکاری انجمن صنایع آبکاری ایران، جمعه ۲۸ تیرماه ۱۳۹۸ برگزار شد.

به گزارش ایسنا، مدیر مرکز آموزش مهارت‌های پیشرفته این سازمان با بیان این خبر اظهار کرد: آبکاری از جمله روش‌های پوشش دهی سطوح است که در کلیه صنایع از جمله خودروسازی، نظامی، لوازم خانگی، مخابرات، پزشکی و … کاربرد فراوانی دارد و به عنوان یک صنعت توانمندساز مطرح است.

مهندس سید محسن جناب با اشاره به اینکه هم اکنون بیش از ۴ هزار کارگاه آبکاری در کشور وجود دارد که بخش عمده آنها بصورت سنتی و تجربی فعالیت می‌کنند، گفت: به دلیل عدم آگاهی از دانش فنی روز و همچنین مسایل زیست محیطی، این کارگاه ها از جمله صنایع آلاینده محسوب می شوند.

وی در ادامه افزود: آموزش انواع روش‌های آبکاری بصورت علمی و کاربردی زیر نظر اساتید و مهندسین برجسته کشور با تکیه بر فناوری های نوین و مسایل زیست محیطی و ایمنی از سال ۱۳۹۴ در معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی صنعتی شریف ارائه می شود که تاکنون بیش از ۱۰۰ دوره با استقبال شاغلین این صنعت برگزار شده است.

عضو هیات علمی جهاد دانشگاهی، تجمیع آموزش‌ها و تربیت افراد زبده برای فعالیت در این صنعت را از جمله اهداف برگزاری اولین آزمون آبکاری در این سازمان ذکر کرد و افزود: این آزمون به همراه ارائه گواهینامه تایید صلاحیت حرفه ای برای اشتغال در کارگاه‌های مربوط، در جهاد دانشگاهی صنعتی شریف، تعریف و اجرا شد.

مدیر مرکز آموزش مهارت‌های پیشرفته سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف گفت: در نخستین گام ، در آزمون جامع آبکاری درجه ۳ ، دانش و مهارت شرکت کنندگان در هشت مبحث آبکاری عمومی، آماده سازی قطعات، تصفیه آب و پساب، آبکاری مس و آلیاژهای آن، آبکاری نیکل – کرم، تست محلول‌های آبکاری ( هول سل و تیتراسیون) و آبکاری روی (گالوانیزه) بصورت نظری و عملی مورد سنجش قرار گرفت.

شرکت کنندگان در آزمون شامل مدیران و شاغلین در کارگاه‌های آبکاری و فارغ‌التحصیلان رشته‌های شیمی و متالورژی بودند.

بر اساس این گزارش، این آموزش‌ها بصورت هفتگی و آزمون‌های مربوط به صورت ماهیانه برگزار می‌شود.


۶۶۰۷۵۰۷۶ ۶۶۰۷۵۰۸۵ راهنمای ثبت نام
تمایل ندارم
تخفیف بگیر