ساخت صفحات رزین چوبی

اطلاعات بیشتر

اطلاعات بیشتر

کارگاه آموزشی ساخت صفحات رزین چوبی بصورت ورکشاپ دو روزه با مدت زمان 16 ساعت آموزشی بوده که در فضای کارگاهی جهاد دانشگاهی صنعتی شریف برگزار می گردد. در ابتدای کارگاه مباحث تئوری و آشنایی با مقدمات کار از جمله آشنایی با ابزار و وسایل و متریال مورد استفاده، نکات ایمنی، نکات کار با رزین و ابزارها، شناخت چوب و … ارائه می گردد و در ادامه کلاس، هر فراگیر اقدام به ساخت یک صفحه رزین چوبی به صورت انفرادی خواهد نمود. تمامی مراحل برای ساخت یک میز به صورت صفر تا صد آموزش داده شده و هر فراگیر به صورت عملی مراحل را اجرا می کند.

شرکت کنندگان در کارگاه ساخت صفحات رزین چوبی

مخاطبین این دوره کلیه فعالان و علاقه مندان به حوزه های فنی، هنری و دکوراسیون داخلی می باشند. آموزش این تکنیکها نیازی به داشتن پیش نیاز قبلی در این حوزه نداشته و هرآنچه لازم باشد در کلاس ارائه می شود. اما افرادی که سابقه کاری مرتبط داشته باشند می توانند در اجرای مراحل کار با دید بهتر و تجربه بیشتری عمل کنند.

بازار و کاربردها

از آموزش های این دوره می توان در ساخت و تولید نمونه های زیر بهره برد:

• ساخت انواع میزهای دکوری، عسلی، جلو مبلی، ناهارخوری و …

• تابلوهای هنری و وسایل فانتزی و تزئینی

• محصولاتی از قبیل انواع ساعت های آویز و رومیزی، ظروف پذیرایی، اشیاء خاص و …

مواد و متریال

متریال اصلی و پرکاربرد این دوره آموزشی شامل رزین اپوکسی و هاردنر، انواع چوبهای تزئینی و رنگ های مناسب کار با رزین می شود؛ البته مواد و متریال دیگری نیز هستند اما نسبت به موارد ذکر شده کمتر مورد استفاده هستند. قابل ذکر است که تمامی مواد مورد نیاز و هرانچه جهت انجام کار مورد نیاز باشد در این کارگاه معرفی شده و کانال های تهیه آن نیز معرفی می گردد.

ابزار و تجهیزات

ابزار و تجهیزاتی که برای کار لازم است شامل موارد زیر می شود:

پیچ گوشتی، انبردست، مقار، اره دیسکی، اوور فرز، سنباده زن برقی، ماشین پوست زنی، دریل، پیچ بند، پیچ دستی (گیره)، تورچ (مشعل)، گونیا، انواع سنباده و …

در این قسمت نیز مانند مواد و متریال، هرآنچه جهت انجام کار مورد نیاز باشد معرفی می گردد.

فضا و سرمایه مورد نیاز برای ادامه کار

با توجه به شیمیایی بودن رزین (قبل از پخت) و همچنین بوی حاصل از رنگ و تینر و براده های چوب و رزین در مرحله لایه برداری و سنباده زنی، بهتر است فضایی نسبتا کارگاهی با تهویه مناسب و دور از گرد و غبار برای این کار مهیا شود. همچنین کار با رزین نکاتی دارد که برای با کیفیت تر شدن نهایی کار، می بایست شرایط اولیه فضای کار را متناسب با نکاتی در کلاس ذکر می شود آماده نمود.

با توجه به ابزار و تجهیزاتی که بالاتر نام برده شد، می توان با استعلام قمیت این وسایل، هزینه اولیه تقریبی شروع به کار را برآورد نمود.

پشتیبانی بعد از دوره

با توجه به اینکه ممکن است بعد از اتمام کلاس، فراگیران با سوالات و ابهاماتی در حین اجرای کار خود مواجه شوند، ارتباط فراگیران پس از گذراندن دوره آموزشی با اساتید حفظ خواهد شد. این کار از طریق شبکه های اجتماعی که برای فراگیران ساخته شده است و نیز به صورت تلفنی صورت می پذیرد.

شهریه کلاس مناسب است؟!

بخش عمده ای از شهریه دوره صرف مواد و متریال مورد استفاده فراگیران کلاس می شود که همگی در اختیارشان قرا خواهد گرفت. تمامی مراحل اجرای میز به صورت انفرادی صورت گرفته و نمونه کار اجرایی نیز متعلق به خود فراگیر می باشد. همچنین تازه کار بودن فراگیران میزان مواد و متریال مورد استفاده را افزایش می دهد.

از طرف دیگر معمولا آموزش های مهارتی و کلاس های عملی نسبت به آموزش های تئوری و آنلاین از شهریه بیشتری برخوردار است.

با این حال مرکز آموزش مهارت های پیشرفته جهاد دانشگاهی شریف، در بازه های زمانی مختلف اقدام به ارائه طرح های تخفیفی می نماید که از طریق راه های ارتباطی اطلاع رسانی می گرددو برای اطلاع یافتن از شرایط پرداخت و طرح های تخفیفی می توانید به تب سوالات متداول مراجعه نمائید.

مدرسین دوره های کار با رزین جهاد شریف چه کسانی هستند؟

اساتید دوره­ های آموزشی همگی به صورت حرفه­ ای در صنعت رزین اشتغال داشته و از سطح تخصص و دانش بروز در این حوزه برخوردار هستند.

سرفصل های آموزشی

سوالات متداول

این دوره بصورت حضوری در محل جهاد دانشگاهی صنعتی شریف برگزار می‌ گردد.

به کلیه شرکت کنندگان در دوره گواهینامه اعطا خواهد شد.

دوره هایی که هزینه آن ها بالای ۳ میلیون تومان است شرایط پرداخت اقساط دارند، برای اطلاع از نحوه پرداخت اقساط با کارشناس دپارتمان هماهنگی های لازم را انجام دهید.

افزودن به علاقه مندی ها
اطلاعات دوره
تاریخ شروع: 26 آبان ماه
روزهای برگزاری: پنجشنبه و جمعه
نحوه برگزاری: حضوری
شهریه: 2,700,000 تومان

مشاوره و ثبت‌نام:

۰۲۱-۶۷۶۴۱۶۶۰

09383580923