عینک آفتابی و عدسی جذبی

اطلاعات بیشتر

4.800.000 تومان

 

در ابتدای دوره، فراگیران با گذراندن کلاس نور عمومی و آزمایشگاه، با نظریه ‌های مطرح در زمینه‌ی نور و بعضی از ویژگی ‌های کلی نور آشنا می ‌شوند. در ادامه، ساختمان چشم و قسمت‌ هایی از چشم که بیشتر در معرض آسیب هستند و نوع آسیب پرتوهای فرابنفش و لزوم حفاظت از آنها مورد بحث قرار می‌ گیرد. در مبحث ترکیب نور و آزمایشگاه مربوطه با فیلترهای نوری و ویژگی ‌ها و عملکرد هر یک آشنایی پیدا می‌کنند. در درس عینک سه ‌بعدی، علاوه بر دید دوچشمی و سه‌بعدی و روش تست آن با تکنیک‌های سه‌بعدی‌سازی مختلف و عینک‌های مخصوص آن آشنا می‌شوند. در کلاس استاندارد همان‌طور که از اسم آن پیداست ضمن آشنایی با مفهوم استاندارد در جریان استاندارد ملی ایران در زمینه عینک آفتابی قرار می‌گیرند. در ادامه در جلسه خورشید و عینک کسوف با تابش خورشید و موقعیت آن در نقاط مختلف جهان در روزهای مختلف سال و در ساعات مختلف روز آشنا می‌شوند. در درس اسپکتروفوتومتری و آزمایشگاه آن با ابزار سنجش فیلترها و نحوه‌ی کار آن‌ها آشنا می‌شوند و درنهایت در مبحث نور پلاریزه و آزمایشگاه، عملکرد فیلتر پلاریزه و علت استفاده از آن توضیح داده می‌شود. لازم به ذکر است این دوره پیشنیاز شرکت در دوره های ساخت عینک طبی می باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید دوره عینکسازی مقدماتی را مشاهده نمائید.

در مجموع در طول دوره فراگیران قدم به قدم مهارت‌های لازم برای انتخاب و ارزیابی عینک آفتابی را فرا گرفته تا توضیح این ویژگی‌ها برای مشتری را به دست آورند.

مخاطبین دوره

این دوره برای کلیه‌ی افرادی که به نحوی قصد دارند در بخش یا بخش‌هایی از زنجیره‌ی تولید تا مصرف و عرضه‌ی عینک آفتابی نقش‌آفرینی داشته باشند مفید است. در همین چهارچوب حتی یک مصرف‌کننده‌ی عینک آفتابی هم می‌تواند در صورت تمایل و علاقه این دوره را بگذراند.

پیشنیازهای علمی

داشتن اطلاعات در حد دیپلم برای شرکت در دوره کفایت می‌کند. با وجود این، اگر داوطلب فردی فعال و باپشتکار باشد با تمرین بیشتر در طول دوره می‌تواند با تحصیل زیر دیپلم هم از دوره استفاده کند.

پیشنیازهای فنی

درصورتی که داوطلب دارای پروانه کسب باشد، بایستی کپی مدرک را ارائه نماید. در غیر اینصورت لازم است از سوی دارنده پروانه کسب معرفی نامه (با سربرگ معتبر و مهر و امضا) دریافت نماید. در صورتی که داوطلب از شهرستان هایی خارج از تهران در دوره شرکت می کند می باست از اتحادیه صنف سازندگان و فروشندگان عینک معرفی نامه دریافت کند.

سوابق مدرسین

مدرسین این دوره افرادی کاملاً حرفه‌ای و باتجربه هستند که هر یک در زمینه های مختلف اپتیک تحصیل و تدریس نموده و سال‌ها در رشته‌ی تخصصی خود کار اجرایی و حرفه‌ای کرده‌ و با بازار عینک آفتابی سروکار داشته‌اند. برخی از سوابق اجرایی و پژوهشی مدرسین به قرار زیر است:

طراحی و ساخت لنزومتر، طراحی و ساخت میکروسکوپ، طراحی و ساخت کیت آموزشی اپتیک، ساخت سطوح غیرکروی و …

سرفصل های آموزشی

سوالات متداول

این دوره بصورت حضوری در محل جهاد دانشگاهی صنعتی شریف برگزار می‌ گردد.

پس از گذراندن دوره و در صورت کسب نمره قبولی در آزمون‌ها و پروژه‌ها به فراگیران گواهینامه ارائه می‌شود.

دوره هایی که هزینه آن ها بالای ۳ میلیون تومان است شرایط پرداخت اقساط دارند، برای اطلاع از نحوه پرداخت اقساط با کارشناس دپارتمان هماهنگی های لازم را انجام دهید.

4.800.000 تومان
افزودن به علاقه مندی ها
اطلاعات دوره
تاریخ شروع: 15 مهر 1402
مدت دوره: ۴۵ ساعت
روزهای برگزاری: شنبه، یکشنبه و دوشنبه
نحوه برگزاری: حضوری
شهریه: 4,800,000 تومان