۶۶۰۷۵۰۷۶ - ۶۶۰۷۵۰۸۵

خلاقیت،اریگامی،کلاژ

خلاصه ای از دوره:

اریگامی هنری است که در آن خوب دیدن، تمرکز ذهن و بکارگیری ظرافت دستان بسیار مهم و مورد توجه است. هدف این هنر خلق طرح های جالب با کاغذ به کمک تاهای هندسی است و به نوعی پرورش و هماهنگی ذهن و دست می باشد. (اُري) به معني با انديشه تا دادن و (گامي) به معني کاغذ است.ترکيب آنها با يکديگر کلمه اريگامي را مي سازد. بنابراين اريگامي هنر و انديشه ي تا دادن کاغذ (يا صفحاتي از جنس پلاستيک ، فلز و مواد ديگر) براي خلق شکل هاي مختلف ، مي باشد به طور کلي، اين طرحها با يک برگ کاغذ مربع شکل آغاز مي‌شود، که هر روي آن ممکن است به رنگ متفاوتي باشد و بدون بريدن کاغذ ادامه مي‌يابد. اين شکل ها تعداد زيادي ازحيوانات ، پرندگان ، ماهي ها،وسايل بازي، وسايل دکوري، شکل هاي هندسي و اشکالي در ارتباط با گرافيک ، معماري ، صنعت و ... را شامل مي شوند. که مانند هر هنر و علم ديگري بر گرايش هاي مختلفي تقسيم مي شود . اريگامي طيف بسيار گسترده اي از کودکان تا اساتيد دانشگاه را در بر مي گيرد. تمام مردم مي توانند از آن لذت برده و با خلق طرحهاي جديد به تاريخ اريگامي بپيوندند.


مدت برگزاری دوره:
۲۰ساعت
زمان برگزاری:
یکشنبه ـ چهارشنبه
پيش نياز:
ندارد
مخاطبان:
مناسب برای گروه سنی ۶ الی ۹ سال می باشد.
هدف دوره:
داشتن فرزندانی سالم، باهوش، خلاق یکی از اهداف همه والدین است زیرا کودکان آینده ما هستند.برای این منظور یک فعالیت آموزشی و هنری تاثیرگذاری که می‌خواهیم معرفی کنیم اوریگامی است.در کاردستی اوریگامی کودکان با تا کردن کاغذ به شکل‌های هندسی متفاوت، بدون نیاز به بریدن و یا چسب زدن کارهای خارق‌العاده‌ای انجام می‌دهند. انجام اوریگامی به جز جنبه تفریحی و سرگرمی برای کودک‌تان، فواید بسیاری دارد: در اوریگامی به علت استفاده از هر دو دست پالسهایی که به مغز فرستاده می‌شود دو نیمکره راست و چپ را فعال می‌کند.که هر نیمکره بر روی یک مهارت خاص تاثیر می‌گذارد. در نیمکره چپ:شما کنترل سمت راست بدن را دارید و بر روی مهارت‌های ریاضی و فکری و استدلال خطی و مهارت‌های دستور زبان شما کار می‌کند. در نیمکره راست:شما کنترل بر روی کارهای سمت چپ بدن را دارید.ودرک سه بعدی از اشیا و قدرت تخیل و رویا پردازی و آگاهی موسیقی و هنر و بینش کار می‌کند. اهداف دوره: تقویت مهارت‌های حرکتی تقویت هوش فعال شدن تفکر خلاقانه توسعه تخیل فضایی و دقت بصری افزایش دقت تقویت تخیل تقویت تمرکز افزایش صبر تجربیات عاطفی و دید زیبایی شادی، رضایت و غروری که در حین انجام کار است فعالیت اوریگامی برای هر سنی مناسب است از کودکی که تازه خودش مستقل شروع به یادگیری می‌کند تا شخص بالغی که در حال توسعه فردیت خودش است. کسانیکه عاشق کشمکش و هیجان هستند و یا کسانیکه دوست دارند شگفت‌زده شوند، عاشق زیبایی، انجام کارهای جدید و کارهای دستی هستند برای همه این افراد فعالیتی جالب خواهد بود. اوریگامی یک فعالیت هنری خلاقانه با قوانین خاص است.یک نکته مثبت قابل دسترس بودن است، شما براحتی در هر موقعیتی داخل اتوبوس و یا مطب دکتر تنها با یک برگه کاغذ می‌توانید هم سر کودک‌تان را گرم کنید و هم بر روی آموزش و شکوفایی تفکر خلاقانه کودک‌تان کار کنید . نکته مثبت دیگر اوریگامی، سرعت یادگیری بالای آن است. بعلت جذاب و زیبا بودن این هنر مطمئن باشید اولین بار که کودک شما یک پروژه را به اتمام رساند، دیگر ادامه داده و علاقمند خواهد شد.برای همین در همان هفته اول یادگیری شما شاهد پیشرفت او خواهید بود و قادر خواهد بود کارهای پیچیده و جذابی رابراحتی با دنبال کردن دستورالعملها و نمودار انجام دهد.
مشاوره و ثبت نام :
۶۶۰۷۵۰۸۵
نفرات آموزش دیده تا به امروز:
_
دفعات برگزاری دوره تا به امروز:
_
شهریه(تومان):
۲۵۰.۰۰۰ تومان
عنوان سرفصلزیر سرفصلمدت زمان
اریگامی حیوانات ساخت صورت و در ادامه بدن حیوانات با علم اریگامی ( ۵شکل )۲ ساعت
اریکامی اشیاساخت اشیا جالب و کاربردی با علم اریگامی ( ۵شکل)۲ ساعت
اریگامی متحرکساخت اشیا و وسایل با علم اریگامی به صورت متحرک ( ۳شکل)۲ ساعت
ساخت جعبه هدیه ساخت پاکت و انواع جعبه با علم اریگامی۲ ساعت
ساخت بازی با اریگامیآموزش و ساخت بازی ها با علم اریگامی ۲ ساعت
ساخت تابلو با میخ ونختو ضیحات اولیه/ آشنایی با ابزار و کاربرهای هریک از لوازم /نحوه شروع کار / زدن طرح و میخ / آموز ش حرکت دست و پیچیدن نخ ۲ ساعت
ساخت تابلو با میخ و نختکمیل کردن تابلو میخ و نخ۲ ساعت
ساخت تابلو با میخ ونخ و درادامه آموزش ساخت تابلو باسیم مفتول۲ ساعت
کلاژٰآموزش و دسته بندی کلاژ و ساخت کلاژ (فردی)۲ ساعت
کلاژساخت کلاژ به صورت گروهی (همکاری گرهی)۲ ساعت


۶۶۰۷۵۰۷۶ ۶۶۰۷۵۰۸۵ راهنمای ثبت نام
تمایل ندارم
تخفیف بگیر