۶۶۰۷۵۰۷۶ - ۶۶۰۷۵۰۸۵

دور تراشی عدسی عینک

خلاصه ای از دوره:

تراش عدسی عینک، بخش مهم و اصلی ساخت یک عینک را تشکیل می دهد. در این مرحله، پس از الگوبرداری از فریم مورد نظر، عدسی مطابق با قالب فریم تراش داده شده و پس از نصب تنظیم می گردد. آموزش این تخصص با دستگاه های دستی و نیمه اتوماتیک در واقع تکمیل کننده دوره " روشهای ساخت عینک" قلمداد می شود. به دلیل قیمت بالای دستگاه های کاملا اتوماتیک، هزینه های بالای تعمیر و نگه داری، استفاده از دستگاه های دستی و نیمه اتوماتیک هنوز جایگاه خود را بین عینک سازان حفظ نموده است.


مدت برگزاری دوره:
۵۲ ساعت
زمان برگزاری:
چهارشنبه، پنجشنبه، جمعه
پيش نياز:
گذراندن دوره های عینک سازی در جهاد دانشگاهی و یا داشتن دیپلم عینک سازی از دبیرستان (داشتن یک شرط کافی است)
مخاطبان:
شاغلین در موسسات عینک فروشی و عینک سازی، دارندگان دیپلم عینک سازی از دبیرستان
هدف دوره:
در این کارگاه، فراگیران ضمن آشنایی با انواع عدسی و پوشش های آن، با نحوه تراش عدسی با دستگاه های دستی و نیمه اتومات، نصب و تنظیم آن در فریم آشنا می گردند.
مشاوره و ثبت نام :
۶۶۰۷۵۰۷۶
نفرات آموزش دیده تا به امروز:
۵۳
دفعات برگزاری دوره تا به امروز:
۵
شهریه(تومان):
۳.۹۰۰.۰۰۰ تومان

مباحثی که در دوره دورتراشی عدسی عینک تدریس می شود:

سرفصلمدت زمان
لنزو متر چشمی۱۲ ساعت
تهیه الگو و شیپ (قالب) حدقه ۶ ساعت
آشنایی با عملکرد دستگاه تراش دستی و نیمه اتوماتیک۶ ساعت
تراش دور عدسی ۱۶ ساعت
نصب و تنظیمات پس از تراش ۱۲ ساعت

ثبت نام در این دوره

اهمیت آموختن این مهارت

همانطورکه می دانید، سیستم بینایی بدن (چشمها) بخش مهمی از سیستم اعصاب مرکزی است که بطور مستقیم با عملکرد مغز و فعالیت سایر اندام های بدن در ارتباط است و هرگونه ضعف یا نارسایی در این سیستم بر فعالیت سایر اندامها تاثیر گذار است. کلیه تیم پزشکی متخصص در این حوزه (چشم پزشکان و اپتومتریست ها) سالها تلاش کرده اند که با بالاترین تکنیک های موجود، بتوانند بهترین کیفیت دید را برای افراد فراهم سازند؛ علاوه براین گروه، تیم متخصص دیگری سالها در زمینه ساخت فریم و عدسی تجربه کسب کرده اند. امروزه سازندگان فریم و عدسی توانسته اند با در اختیار داشتن بهترین متریال و بالاترین تکنولوژی، بهترین انواع عدسی و فریم را در اختیار ما قرار دهند تا بتوانیم بیشترین بهره را در این زمینه ببریم. به همین جهت آموزش دیدن فردی که قرار است عدسی ها را تراش داده و روی فریم نصب کند الزامی و حائز اهمیت قلمداد می شود. بطور کلی نتیجه تلاش تیم های متخصص، بهبود بخشیدن بینایی افراد است و هرگونه ضعف در این زمینه، تلاش شبانه روزی این گروه را به هدر خواهدداد. به همین جهت افرادی که قصد دارند در زمینه دور تراشی عدسی فعالیت کنند، برای حصول اطمینان از اجرای درست کار، تکمیل مهارت و بروز کردن اطلاعات، بایستی این مهارت را بخوبی آموزش دیده باشند.

روند کلی کلاس

در ابتدای کلاس، دروس تئوری ارائه شده در دوره های کوتاه مدت عینکسازی، بطور خلاصه و اجمالی یادآوری شده و درصورت لزوم برخی موارد، مجددا تدریس می گردد. پس از آن دروس عملی کارگاهی آموزش داده می شود. کارگاه عملی با درس لنزومتر آغاز و کلیه موارد مختص به آن تدریس می گردد، بطوری که فراگیران بطور کاملا عملی قادر به راه اندازی و کار با دستگاه لنزومتر خواهند بود. سپس دروس علمی و کاربردی کار با سایر دستگاه های مکمل تراش، مانند کار با دستگاه هیتر، شیارزن، شیب بر و سایر موارد اینچنین آموزش داده می شود. فراگیران کار با کلیه دستگاه های مرتبط با این حرفه را تجربه خواهند نمود. هر یک از فراگیران، عدسی های انواع فریم دوردار فلزی و کائوچویی، گریف نخ های فلزی و کائوچویی را تراش داده و روی فریم ها نصب و سوار می کنند. پس از طی فرآیند تراش و شیارزدن با انواع پلایرهای تنظیم عدسی آشنا و کار با آنها را تجربه خواهند نمود. علاوه بر این، مهارتهای مربوط به چگونگی تعمیر و نگهداری از تجهیزات و امکانات هم بطور همزمان ارائه می شود. پس از طی این مراحل، دوره با برگزاری آزمون عملی به پایان می رسد.    

به علت داشتن پیشنیاز برای دوره، پیشنهاد می شود به صفحه مربوط به کارگاه آموزشی عینک سازی مقدماتی مراجعه نمائید تا با ضرورت ها و پیشنیاز های از دوره آشنا شوید.

مخاطبین دوره

 گذارندن این دوره محدودیت سنی نداشته، اما داشتن حداقل مدرک تحصیلی دیپلم برای گذراندن این دوره آموزشی الزامی است. حضور فارغ التحصیلان دیپلم عینکسازی، شاگرد عینکسازان (با دردست داشتن کپی جواز کسب و تائیدیه کارفرما مبنی بر فعالیت این شخص در آن موسسه) در این دوره بلامانع است. کلیه افرادی که در زمینه عینک و عینکسازی فعالیت دارند (اعم از بنکداران فریم و عدسی و یا دورتراشان شاغلی که بدنبال گواهینامه معتبر هستند) می توانند در این دوره شرکت نمایند.

تفاوت این کارگاه با دوره های ساخت عینک

در این دوره، علاوه بر تکرار و مرور دروس تئوری کلاس های عینکسازی مقدماتی و عینکسازی پیشرفته، کار با دستگاه هایی که در آن دوره ها بررسی نشد، تجربه و آموزش داده می شود، (برای مشاهده سرفصل های ارائه شده در کلاس های ساخت عینک می توانید بر روی عنوان هر دوره کلیک نمائید)؛ بطور خلاصه می توان گفت این دوره مکمل دوره های تئوری مقدماتی و پیشرفته است. لازم به ذکر است که در حال حاضر دوره آموزشی مشابهی در این زمینه درسطح کشور، آن هم با این سطح و کیفیت وجود ندارد.

تجهیزات اولیه و طریقه تامین

مسلما برای شروع هر کسب و کار و فعالیتی بایستی ابزار و لوازم اولیه و ضروری برای آن فعالیت را تهیه نمود. تراش دور عدسی نیز از جمله فعالیت هایی است که نیازمند تجهیزات و دستگاه های مخصوص بخود می باشد. قبل از تامین و خرید این تجهیزات می توانید با شاغلین و یا مدرسین این حوزه که دارای تجربه زیادی نیز هستند مشورت نمائید. البته با مراجعه به مراکز خرید و بازارهای موجود در این زمینه نیز می توانید اطلاعات مربوط به این ابزار و دستگاه ها و هزینه های هر کدام را بدست آورید. برخی از این وسایل لازم به شرح زیر است:

دستگاه تراش نیمه اتومات شیپ خور، دستگاه تراش سنباده پوست آب، دستگاه لنزومتر چشمی آنالوگ، دستگاه شیارزن دور عدسی، ابزارآلات تنظیم تنظیم فریم، ست پیچ گوشتی و ...

   

توانمندی فراگیران بعد از آموزش

در پایان این دوره فراگیران قادر خواهند بود کلیه امور مربوط به دور تراشی عدسی، از نسخه خوانی انواع عدسی تکدید گرفته تا ترنسپوزیشن کلیه عدسی های متعامد و غیرمتعامد را به تنهایی انجام دهند. توانایی انجام خط کشی، چیپر، شیارزدن، گرم کردن و جانداختن عدسی روی فریم های کائوچویی، باز و بسته کردن انواع پیچهای قسمت های مختلف فریم های فلزی و جانداختن عدسی روی فریم های گریف نخ پس از شیارزدن عدسی، از تراش دستی با دستگاه های سنگ الماسه و سنباده گرفته تا کار با دستگاه نیمه اتوماتیک و تنظیم فریم های فلزی به کمک پلایرهای مخصوص تنظیم فریم، بعلاوه سایر کارهای مرتبط باعینک سازی تنها بخشی از مهارت پایان دوره فارغ التحصیلان این دوره است. 

معرفی مدرس 

مدرس این دوره آموزشی، کلیه مدارک لازم جهت تدریس در این رشته مهارتی را داراست. مدرک تحصیلی اپتیک از دانشگاه علمی کاربردی و مدرک اپتومتری از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، علاوه بر این بیش از ۹ سال سابقه تدریس در هنرستان کاردانش و قریب به ۴ سال سابقه تدریس درحوزه عینک سازی در مرکز آموزشی جهاد دانشگاهی صنعتی شریف را در کارنامه علمی و عملی خود دارد. ایشان از سال ۱۳۷۱ وارد این رشته شده و به عنوان یکی از عینک فروشان تهران بیش از ۱۲ سال از پروانه کسب اتحادیه سازندگان و فروشندگان عینک بهره مند است. همچنین تاکنون بیش از ۴۰مقاله علمی تخصصی در این زمینه در مجله دید برتر از خود به یادگار گذاشته است. 

شهریه دوره

بطور کلی شهریه دوره های عملی نسبت به دوره های صرفا تئوری از هزینه بیشتری برخوردار است؛ و دلیل آن هم مشخصا بخاطر هزینه بیشتر برای تامین ابزار، متریال و دستگاه های لازم دوره آموزشی عملی است. هرچه محتوای دوره آموزشی خاص تر باشد، مدرسینی که مهارتهای لازم برای تدریس دوره را داشته باشند خاص تر بوده، شهریه دوره نیز به نسبت باقی دوره های عمومی بالاتر خواهد بود. با این حال مرکز آموزش مهارتهای پیشرفته جهاد دانشگاهی صنعتی شریف در بازه های مختلف اقدام به ارائه طرح های تخفیفی می نماید که از طریق راه های ارتباطی اطلاع رسانی می گردد. برای اطلاع یافتن از شرایط پرداخت و طرح های تخفیفی می توانید به تب سوالات متداول مراجعه نمائید.

جهت آشنایی بیشتر با کارگاه آموزشی، ویدئوی زیر را مشاهده نمائید:

تجهیزات موردنظر کلاس، به نسبت فراگیران کمتر بود و این مهم تاحدودی باعث اتلاف وقت کلاس شد.

۱۸ آبان ۱۳۹۸

لطفا فراگیران قبل از شروع کلاس گزینش شوند، که تمامی نفرات در سطح مشابهی باشند.

۱۸ آبان ۱۳۹۸

استاد خلج با تمام توان، آموزش های لازم را ارائه کردند و تدریسشان بسیار عالی بود.

۲۲ دی ۱۳۹۸

این دوره بسیار خوب و پرمحتوا بود.

۲۲ دی ۱۳۹۸

با شهریه فعلی کلاس، پیشنهاد می شود که تعداد جلسات کلاس افزایش پیدا کند.

۲۲ دی ۱۳۹۸

مراحل ثبت نام در دوره های آموزشی چگونه است؟

برای ثبت نام در کارگاه آموزشی دور تراشی عدسی عینک، می توانید به هر کدام از این روش های ذیل اقدام نمائید:

۱- ارسال کد ۲۳ به ۱۰۰۰۷۵۰۸۵ از طریق پیامک

۲- ارسال پیام به آیدی تلگرام http://t.me/jdsl895

۳- ثبت نام آنلاین از طریق سامانه رویش

تذکر: در صورت عدم امکان ثبت نام اینترنتی یا بروز مشکل، ثبت نام خود را بصورت تلفنی با شماره ۶۶۰۷۵۰۷۶ انجام دهید.

برای اطلاع یافتن از تاریخ، روز و ساعت برگزاری کلاسها چه اقداماتی لازم است؟

برای اطلاع یافتن از زمان دقیق برگزاری دوره­ ها می­توانید به هریک از روش­های زیر اقدام نمائید:

مشاهده صفحه گروه آموزشی اپتیک بینایی

دنبال کردن صفحه اینستاگرام مرکز Jahadsharif 

ارسال کد ۲۳ به شماره ۱۰۰۰۷۵۰۸۵

تماس با ۶۶۰۷۵۰۷۶ 

بهترین فرصت برای ثبت نام چه زمانی است؟

جهت آموزش هرچه بهتر فراگیران، ظرفیت دوره های کارگاهی کم و  بصورت محدود در نظر گرفته شده است. از این رو پس از اطلاع رسانی دوره های آموزشی در اسرع وقت اقدام به ثبت نام نمایید.

محل برگزاری کلاس ها کجاست؟

آدرس:

طرشت، میدان تیموری، بلوار صالحی، نرسیده به بلوار اکبری، مرکز آموزش مهارت های پیشرفته جهاد دانشگاهی صنعتی شریف

برای مشاهده جزئیات نحوه دسترسی به قسمت دسترسی به ما مراجعه کنید.

 

چه امکانات اقامتی در اطراف محل برگزاری کلاس وجود دارد؟

بمنظور رفاه حال فراگیران، فهرستی از مراکز اقامتی (مستقل از جهاد دانشگاهی) نزدیک به مرکز به شرح زیر است:

 

لیست هتل ها:

نام هتلآدرستلفن
هتل آساره تهرانخیابان آزادی, روبروی دانشگاه دامپزشکی, انتهای خیابان زارع, شماره ۱۶۶۵۶۴۵۵۵
هتل پاسارگاد تهرانتهران، خیابان آزادی، خیابان جمالزاده جنوبی، شماره ۶۱۶۶۴۲۴۰۵۱
هتل آپارتمان کیمیا تهرانمیدان انقلاب، خ ۱۲ فروردین، خیابان نظر غربی، هتل کیمیا۶۶۹۶۹۶۶۵
هتل البرز تهرانتهران، خیابان انقلاب، وصال شیرازی، نبش چهارراه بزرگمهر، پلاک ۲۲۶۶۹۶۵۶۱۱

لیست خوابگاه خواهران:

نام خوابگاهآدرستلفن
خوابگاه دخترانه فلامکمیدان صنعت، فلامک شمالی، کوچه حیدریان، پلاک ۶۸۸۵۷۲۷۲۳
خوابگاه دخترانه انقلابجمالزاده شمالی، خیابان زند، پلاک ۴۳۶۶۵۷۳۲۲۴
خوابگاه دخترانه آرسیتا ۱کارگر شمالی، نرسیده به بلوار کشاورز، بن بست فاتحی پلاک ۱۸۸۹۵۶۷۶۳
خوابگاه آرسینا ۲جمالزاده شمالی، بالاتر از فرصت، کوچه پروین، پلاک ۱۶۶۶۱۲۴۳۶۵

لیست خوابگاه برادران:

نام خوابگاه هاآدرستلفن
خوابگاه پسرانه ارغوانشهرک غرب، بلوار فرحزادی، خیابان طاهرخانی، روبروی دانشگاه امام صادق۲۲۳۵۵۲۳۶
خوابگاه پسرانه رودکیمترو نواب، رودکی، کوچه سپیده، نبش کوچه نبوی، پلاک۱۷۶۶۸۸۴۸۳۴
خوابگاه پسرانه شهید نظریکارگر جنوبی، شهید وحید نظری، پلاک ۱۳۶۶۶۱۷۶۱۹۲
خوابگاه صادقیهفلکه دوم صادقیه، اول اشرفی اصفهانی، خیابان شهباز پور۰۹۱۹۷۶۶۹۴۴۷

 

شرایط پرداخت شهریه، اقساط، تخفیف به چه صورت است؟

پرداخت شهریه دوره ­های آموزشی همزمان با ثبت نام فراگیران (بصورت اینترنتی) انجام خواهد شد. همچنین امکان پرداخت بصورت اقساط در دوره های آموزشی با شهریه بیش از یک میلیون تومان امکان پذیر خواهد بود.

جهت مشاهده شرایط دریافت تخفیف به جدول تخفیفات مراجعه نمایید.

گواهینامه آموزشی به چه صورت است؟

گواهینامه های آموزشی کوتاه مدت صادره از جهاد دانشگاهی ممهور به مهر جهاد دانشگاهی قابل ترجمه رسمی در دارالترجمه می باشد، ترجمه رسمی آن در وزارت خارجه تایید می شود و نیز قابلیت ارائه به کشورهای دیگر را دارا می باشد.

پس از گذراندن کارگاه آموزشی و طی شدن مراحل صدور گواهینامه، به فراگیران جهت دریافت مدارک، از طریق پیامک اطلاع رسانی خواهد شد.

شرایط انصراف و استرداد شهریه به چه صورت است؟

برای مشاهده شرایط انصراف و استرداد شهریه به قسمت ضوابط و مقررات مراجعه نمائید.


دسته: اپتیک بینایی ،

برچسب:

مطالب مرتبط:
۶۶۰۷۵۰۷۶ ۶۶۰۷۵۰۸۵ راهنمای ثبت نام
تمایل ندارم
تخفیف بگیر