بازررسی غیر مخرب به روش التراسونیک 1و2

اطلاعات بیشتر

5.200.000 تومان

اطلاعات بیشتر

بازرسی و کنترل کیفیت جوش، الزاماتی جدانشدنی از فرایندهای جوشکاری محسوب می شوند. اجرای صحیح این عملیات باعث اطمینان از کیفیت ساخت و دوام سازه های جوشکاری شده می شوند. اما مشکل بزرگ در اینجاست که در اغلب موارد، عیوب ایجاد شده در سطح و یا درون قطعات و نواحی اتصال به سادگی قابل شناسایی نیستند. در این گونه موارد، شاید انجام تست های غیرمخرب در دسترس ترین و مطمئن ترین گزینه ای باشد که بتوان روی آن حساب باز کرد.

تست‌های غیرمخرب جوش مجموعه‌ای از تکنیک‌ها برای تشخیص عیوب واقع در منطقه جوش، منطقه متاثر از حرارت و فلز پایه هستند. در این آزمون‌ها بدون هرگونه آسیب رسیدن به قطعه، عیوب داخلی شناسایی می‌شوند و می‌توانیم کنترل بسیار خوبی بر حفظ کیفیت اجزای جوش داشته باشیم.

آزمون های غیر مخرب امروزه نقش حیاتی را درزندگی انسان ها ایفا می کنند به عنوان مثال: اطمینان از سلامت و ایمنی وسایل نقلیه مانند هواپیماها و قطارها ،خطوط لوله، پل ها ،نیروگاه ها،پالایشگاه ها ،سکوهای نفتی و هزاران نمونه دیگر را با استفاده از آزمون غیر مخرب مورد بررسی قرار می دهند.آزمون غیر مخرب را می توان ابزاری برای مدیریت کیفیت و سلامت تجهیزات دانست.در سال‌های اخیر، افزایش تقاضا در فرآورده‌های صنعتی موجب شده تا کارخانه‌ها و مراکز صنعتی بزرگ و کوچکی طراحی شوند که همین امر به نوبه خود، اهمیت و استفاده از روش‌های تست غیر مخرب را آشکار می‌سازد.

سرفصل های آموزشی

  • آشنایی با قانون اسنل و تاثیر آن در زاویه خروجی
  • آشنایی با انواع صوت و کاربرد‌های صوت در بازرسی غیرمخرب
  • آشنایی با تجهیزات بازرسی آلتراسونیک
  • آشنایی با روش‌های تولید کارگاهی
  • آشنایی با عیوب قابل شناسایی توسط بازرسی آلتراسونیک
  • آشنایی با روش‌های بازررسی آلتراسونیک جهت شناسایی عیوب
  • آشنایی با حدود پذیرش طبق استاندارد

سوالات متداول

این دوره به صورت حضوری و آنلاین در محل جهاد دانشگاهی صنعتی شریف برگزار می‌ گردد.

پس از گذراندن دوره و در صورت کسب نمره قبولی در آزمون‌ها و پروژه‌ها به فراگیران گواهینامه ارائه می‌شود.

دوره هایی که هزینه آن ها بالای ۳ میلیون تومان است شرایط پرداخت اقساط دارند، برای اطلاع از نحوه پرداخت اقساط با کارشناس دپارتمان هماهنگی های لازم را انجام دهید.

5.200.000 تومان
افزودن به علاقه مندی ها
اطلاعات دوره
تاریخ شروع: 4 تیر 1402
مدت دوره: 48 ساعت
روزهای برگزاری: شنبه و دوشنبه
نحوه برگزاری: هیبریدی
شهریه: 5,200,000 تومان

مشاوره و ثبت‌نام:

021-67641677

09232099174